لامپ رقص نور لیزری LED گردان
شامپو رفع سفیدی مو
 • ارسال شده: بيش از 7 سال پیش در گوناگون ، تعداد نمايش: 42527

  محسن یوسف بیک و علیرضا خمسه، اولین زوج های موفق تلویزیونی بوده اند یا مثلا اگر بازی خوب زوج مهران مدیری و جواد رضویان نبود، «پاورچین» هیچ وقت نمی توانست و ... نمونه هایی از این دست بسیارند اما ما سعی کردیم در این پرونده فقط به آنهایی بپردازیم که موفقیت شان در چندین کار ادامه پیدا کرده باشد.


  پس از موفقیت دوباره زوج محسن تنابنده و احمد مهران فر در نوروز 92، حالا شبکه یک با زوج هومن برق نورد و بهنام تشکر به رقابت رمضان گرمای خاصی بخشیده است؛ به بهانه حضور این زوج کمدی در سریال «دودکش» هفت صبح مروری دارد بر همه زوج های کمدی تلویزیونی در همه این سال ها همبازی شدن دوباره بهنام تشکر و هومن برق نورد در «دودکش» و بده بستان های جالب و متفاوتشان نسبت به «ساختمان پزشکان» و «دزد و پلیس»، یکی از نقاط قوت این سریال است و جای صحبت بسیاری دارد. قصدمان این بود که این زوج را همین هفته اول پخش سریال، کنار هم بنشانیم و حسابی راجع به مختصات بازی و در آوردن نقش هایشان با آنها گپ بزنیم. 

  اما از آنجایی که برق نورد،" درگیر سفر به لبنان بود، عملا این امکان وجود نداشت. به همین دلیل تصمیم گرفتیم به بهانه موفقیت این زوج برای سومین بار، نگاهی به فعالیت زوج های موفق تلویزیونی داشته باشیم. البته تعداد زوج های موفق تلویزیونی، بیش از این تعدادی است که در زیر به آنها اشاره می شود. 
  مثلا همه می دانیم که محسن یوسف بیک و علیرضا خمسه، اولین زوج های موفق تلویزیونی بوده اند یا مثلا اگر بازی خوب زوج مهران مدیری و جواد رضویان نبود، «پاورچین» هیچ وقت نمی توانست به این اندازه جذاب باشد یا یکی از عوامل اصلی موفقیت «قهوه تلخ»، جذابیت زوج «بابا شاه» و «بابا اتی» با بازی هادی کاظمی و جواد عزتی بود و ... نمونه هایی از این دست بسیارند اما ما سعی کردیم در این پرونده فقط به آنهایی بپردازیم که موفقیت شان در چندین کار ادامه پیدا کرده باشد.
  سیامک انصاری / مهران مدیری
  سیامک انصاری بعد از اینکه سال 81 با نقش سپهر سریال «پاورچین» وارد تیم مدیری شد، حضورش را به عنوان پای ثابت کارهای او حفظ کرد. این همکاری در «نقطه چین»، «جایزه بزرگ»، «شب های برره»، «باغ مظفر»، «مرد هزار چهره» و «مرد دو هزار چهره» ادامه پیدا کرد. مدیری در «قهوه تلخ»، نقش اصلی سریالش را به انصاری داد و خودش در نقش رقیب او وارد میدان شد. بعد از اتفاق های «قهوه تلخ» با اینکه تعداد زیادی از بازیگران ثابت مدیری، در «ویلای من» حضور پیدا نکردند، انصاری باز هم کنار او قرار گرفت و همکاری این زوج، باز هم ادامه پیدا کرد.
  محسن تنابنده / احمد مهران فر
  زوج تنابندهو مهران فر، کشف موفقیت آمیز سیروس مقدم بود. او در اولین سری «پایتخت» با خلق دو شخصیت نقی و ارسطو و بده بستان های جالبی که بینشان قرار داد عملا زمینه را برای موفقیت این زوج فراهم کرد. مقدم برای «پایتخت 2» یک بار دیگر از این زوج استفاده کرد و باز هم نتیجه خوبی از بازی آنها گرفت. تنابنده و مهران فر که در این مدت غیر از دو سریال مقدم، در جای دیگری همبازی نشده بودند. حالا به همراه هم جلوی دوربین سریال کمدی داوود میرباقری رفته اند تا حضورشان را به عنوان زوج کمدی، تثبیت کنند.
  محمدرضا گلزار/ امین حیایی
  اولین بار در «کما»ی آرش معیریان، کنار هم بازی کردند و اتفاقا بده بستان های جالبشان، خیلی مورد توجه قرار گرفت. این موفقیت حتی باعث شد که ابراهیم وحیدزاده، سه سال بعد برای یک سکانس از فیلم «شام عروسی» هم از گلزار دعوت کند تا کنا رحیای قرار بگیرد و جذابیت فیلمش را بالا ببرد. آنها یک بار دیگر سال 90 در «شیش و بش» کنار هم قرار گرفتندو سعی کردند موفقیت «کما» را یک بار دیگر تکرار کنند اما عملا چنین اتفاقی نیفتاد. همان زمان بود که تهیه کننده «ساخت ایران» هم تصمیم گرفت پای این زوج را به سریالش باز کند که اتفاقا موفقیت چندانی هم نصیبشان نکرد.
  اکبر عبدی/ علیرضا خمسه
  این دو کمدین معروف دهه شصتی تا سال 74، به صورت جداگانه در فیلم های مختلف حضور پیدا می کردند و جزو مهمترین ستاره های کمدی آن دوره به حساب می آمدند اما تا سال 74، هیچ وقت همکاری خاصی نداشتند. تا اینکه بالاخره در «پاکباخته» کنار هم قرار گرفتند و زوجی کمدی را به وجود آوردند. این همکاری دیگر در سینما ادامه پیدا نکرد تا اینکه بهمن زرین پور سال 77 تصمیم گرفت برای سری دوم مجموعه «خاله خانم» به اسم «هتل پیاده رو»، یک بار دیگر این زوج را کنار هم قرار دهد.
  رضا عطاران/ حمید لولایی
  هر دو همکاری این دو نفر در سریال های عطاران شکل گرفت. اولی در «خانه به دوش» بود. زمانی که سرنوشت لولایی و عطاران به عنوان دو نفری که سرشان کلاه رفته به هم گره می خورد. حرصی که لولایی از کارهای عطاران می خورد از بچه هایش در آن سریال نخورد. دومین همکاری هم در «بزنگاه» شکل گرفت. عطاران در بزنگاه نقش برادر معتاد لولایی را داشت. برادر پر دردسری که نمی خواست اجازه دهد برادر و دامادشان حق او از ارث پدری را بالا بکشند. شاید اگر عطاران از تلویزیون نمی رفت زوج لولایی و عطاران کارهای بیشتر و موفق تری با هم انجام می دادند.
  فتحعلی اویسی/ امیر جعفری
  این دو بازیگر اولین بار در سال 80 و با «بدون شرح» مهدی مظلومی، با نقش مدیر مسئول و سردبیر هفته نامه شهر قشنگ، زوج تشکیل دادند. این دو بازیگر در کنار هم آنقدر موفق بودندکه مظلومی، سه سال بعد در سریال کمدی «کمربندها را ببندیم» یک بار دیگر از این زوج استفاده کرد. آنها در این سریال، باز هم در نقش مدیر و کارمند ظاهر شدند و همان بده بستان های قبلی را اینجا به شکل دیگری ادامه دادند. آخرین حضور این زوج در سریال نوروزی «بایرام» سال 85 اتفاق افتاد. این بار اما رابطه قبلی مدیر و کارفرما بینشان به وجود نیامد و در نقش دو همسایه یک آپارتمان،همبازی شدند.
  مهران مدیری/ رضا شفیعی جم
  نقطه اوج همکاری این دو نفر «نقطه چین» بود. جایی که اردلان پشندی (مدیری) و باجناقش بامشاد پهنفر (شفیعی جم) همسایه می شوند. هر دو نفر دلشان می خواست سر به تن آن یکی نباشدکه همین مسئله کل کل های جذابی بین آن دو به وجود می آورد. «جایزه بزرگ» هم سریال دیگری بود که زوج مدیری و شفیعی جم محوریت ماجرا بودند اما در آن سریال نتوانستند زوج موفقی تشکیل دهند. البته مدیری بعدها از شفیعی جم در سریال های دیگرش از جمله «شب های برره» و «باغ مظفر» هم استفاده کرد ولی در این سریال ها این دو بیشتر همبازی بودند تا زوج کمدی.
  منبع: روزنامه هفت صبح


 • مرتبط: